Przejdź do treści

WarsawJS Meetup #18

Lutowe spotkanie ze śniegiem w tle. Spotkaliśmy się kolejny raz aby porozmawiać o JavaScript.

WarsawJS

Invitation

Zapowiedz nagraliśmy w Centrum stolicy na pl. Defilad. Chcieliśmy rozpowszechnić informację o lodowisku, które zaprasza wszystkich chętnych do jazdy. Człowiek czasami musi odpocząć od kodu i dokonać aktywności fizycznej 😄

Zapraszam do oglądania!

Talk #1: Model współbieżności i Event Loop [PL] Paweł Thomalla

Paweł jako programista C++ nie ma doświadczenie komercyjnego z JavaScript, jednak odważył się wejść na warszawską scenę i porozmawiać o JavaScript. Paweł w swojej prezentacji wyjaśnił na czym polega pętla zdarzeń - główna idea asynchroniczności w JavaScript.

Wszystko dzięki zegarom. To one "wrzucają" funkcję do wykonania po zakończeniu aktualnego obrotu. Funkcja zdefiniowana w setTimeout uruchomi się dopiero gdy obecny kod zostanie uruchomiony w sposób asynchroniczny.

Slajdy dostępne w opisie filmu.

Talk #2: Universal JavaScript web applications with React [PL] Wojciech Rydel

Wojtek pierwszy raz pojawił się przed naszą warszawską publicznością. Podczas swojego debiutu opowiedział o uniwersalnym kodzie z użyciem biblioteki React.js.

Slajdy dostępne w opisie filmu.

Talk #3: Automatyzacja zadań [PL] Radosław Krzepkowski

Radek występował dwa razy pod rząd (w zeszłym miesiącu opowiadał o podstawach biblioteki Backbone.js, tym razem opowiadał o Gulp-ie, Grunt-cie oraz generalnie o npm.

Slajdy dostępne w opisie filmu.

Sponsorzy spotkania