Przejdź do treści

WarsawJS Meetup #21

Spotkanie organizacji WarsawJS odbyło się 11 maja w Państwomiasto. Wysłuchaliśmy trzech prelekcji o JavaScript. Ten meetup był szczególny pod trzema względami.

Po pierwsze, na scenie widzieliśmy pasjonata Fizyki, Andriya Mykulyaka, który to opowiadał o najatrakcyjniejszym ostatnimi czasy dla mnie narzędziu Webpack.

Po drugie, kolejną prelekcję po prowadził Dominik Lubański, który to opowiedział o prototypowaniu w JavaScript. Temat jest bardzo szeroki. Prelekcja zakończyła się krótką historią o serii książek YDKJS. Dominik powiedział, że w swojej firmie mocno ciśnie wszystkich, aby przeczytali całą serię. Ze względu, że nigdy nie przeczytałem choć jednego tomu, to postanowiłem, że zbiorę się w sobie i przeczytam cała, 6-cio tomową, serię. Zacząłem czytać i tak powstały 2 wpisy na blogu:

Więcej postów z tej serii, już wkrótce!

No i po trzecie! Ten meetup był bardzo atrakcyjny z jeszcze jednego powodu. Na warszawskiej scenie pojawiła się pierwsza dziewczyna. Paulina Kamińska opowiadała o bibliotece gsap.js, która to pomaga przy tworzeniu animacji.

WarsawJS

Invitation

Ze względu na moment w którym nagrywaliśmy zapowiedź, a było to na początku maja, postanowiliśmy upamiętnić naszą flagę państwową!

Całą zapowiedź nagrywaliśmy sprzed budynku Warsaw Spire, nowo otwartego wówczas wieżowca w centrum miasta.

Zapraszam do oglądania!

Talk #1: Webpack - co to jest i z czym go jeść? [PL] Andriy Mykulyak

Talk #2: Is there inheritance or delegation? [PL] Dominik Lubański

Talk #3: gsap.js, czyli animowanie bez CSS [PL] Paulina Kamińska

Paulina jest była pierwszą prelegentką podczas meetupów WarsawJS. Dodatkowo, pierwszy raz opowiadała przed publicznością, więc myślę, że należą jej się pochwały!

Sponsorzy spotkania