Przejdź do treści PWA

Angular Warsaw #13 + Moja prelekcja

Dziś opowiem Wam trochę o moich doświadczeniach z Angularową sceną, czyli kilka słów o mojej ostatniej prelekcji podczas AngularJS Warsaw #13.

Nowe logo organizacji Angular Warsaw.

Zmiana nazwy organizacji

Pierwsze o czym należy wspomnieć (poza aktualizacją loga - zobacz poprzednie artykuły na temat Angularowych meetupów) to zmiana nazwy organizacji:


AngularJS Warsaw Angular Warsaw


Banner promujący wydarzenie. Źródło Meetup.com

Bycie prelegentem

To już drugi raz kiedy byłem prelegentem podczas tej serii meetupów. Co ciekawe pierwszy raz na Angularowej scenie zawitałem podczas 3-ej edycji AngularJS Warsaw, równo 2 lata temu, tj: 26-08-2015.

Bardzo dziękuję Darkowi, które mnie zaprosił do bycia speakerem podczas kolejnej edycji spotkania fanów Angulara.

Mogłem coś powiedzieć o Angularze jak i o bibliotece, która jest mocno wykorzystywana tj. RxJS. Kto jeszcze nie zna niech wpadnie tutaj.

Banner promujący wydarzenie. Źródło Twitter.com

Przygotowania

Do czasu jaki trzeba zawsze poświęcić przygotowując się do prelekcji chciałbym doliczyć czas jaki przygotowywałem się do szkolenia WarsawJS Workshop #9.

Na potrzeby szkolenia stworzyłem następujące projekty:

które bardzo pomogły mi podczas zrozumienia zasad panujących w bibliotece RxJS oraz generalnie w programowaniu reaktywnym.

Talk #1: TDD AngularJS application [PL] Wojtek Przechodzeń

Niestety nie wiem o czym Wojtek opowiadał, ponieważ na spotkanie przyszedłem delikatnie spóźniony i usłyszałem tylko brawa kończące prelekcję.

Wojciech przygotował 3 projekty, które pomogły mu przedstawić omawiany problem. Jeśli jesteś zainteresowany autorskim projektem, który jest wykorzystywany w Wojtka firmie do pisania testów w Angular.js to zerknij na następujące linki:

Po prelekcji zrobiłem delikatny wywiad z uczestnikami, z którego wynikało, że prelekcja była bardzo interesująca. Tym samym z tego miejsca chciałem pogratulować wystąpienia 🏆

Talk #2: Angular pierwsze kroki [PL] Dariusz Kalbarczyk

Druga prelekcja spotkania - którą po prowadził organizator - była na temat zapoznania się z nowym światem Angulara w wersji 4.

Znakomita większość ludzi programuje jeszcze w Angular.js, jednak wiele z nich chciałoby się przesiąść na nową wersję (a raczej na nowy framework).

Podczas prelekcji mogliśmy się dowiedzieć co nowego pojawiło się w nowym Angularze.

Talk #3: RxJS okiem doświadczonego inżyniera [PL] Piotr Kowalski

Moja pierwsza prelekcja podczas AngularJS Warsaw nie była nagrywana. A szkoda, bo pamiętam, że wielu ludziom się podobała. Tym razem przechytrzyłem system i nagrałem ją swoim aparatem.

Nie będę się dłużej rozpisywał (co by sztucznie nie przeciągać). Jeśli masz 20 kilka minut to zapraszam do oglądania “chachłackiej” prelekcji (albo nawet do wysłuchania, bo nie ma szczególnie na co patrzeć - lepiej otworzyć slajdy).

W przygotowaniach do prelekcji stworzyłem jeszcze jeden projekt, który to obrazuje najpopularniejszy problem z programowaniu sieciowym, tj. Race Condition - czyli tzw. wyścigi. Nie ma nic bardziej frustrującego jak niedeterministyczny problem - czyli taki, która raz się pojawia raz nie.

Zainteresowanych odsyłam do projektu na GitHubie.

Sponsorzy spotkania

Podziękowania należą się sponsorowi, tj. firmie 7N, w której pracuje organizator spotkań - Dariusz. Firma szuka pracowników, więc jeśli szukasz pracy to uderz do nich.

Kolejna prelekcja jaką wygłoszę odbędzie się podczas 3 urodzin WarsawJS. Wydarzenie odbędzie się 13 września w restauracji “The Place” w Warsaw Spire.