Przejdź do treści

HackmeMove — kolejna odsłona programistycznych łamigłówek

Hackme - gra od programistów dla programistów, który celem jest utrudnianie dojścia do kolejnego poziomu, a tym samym do końca gry.

Baner promujący artykuł

Dobrnięcie do ostatniego ekranu - nigdy nie wiemy ile jeszcze ekranów/stron zostało do końca - oraz wykrycie podatności na niej, wiąże się z gratulacjami i pochwałą od autora.

Wszystkie 3 wersje są dość ciekawe, ponieważ poruszają wszelkie błędy zabezpieczeń, spotykanych w środowisku Web'owym, poprzez niezabezpieczone ciasteczka z hasłami, aż do plików *.phps na serwerze, co wykrywane jest poprzez forceful browsing.


Dzisiaj ( 11.09.2011 ) Unknow - autor wszystkich 3 gier, opublikował grę typu Hackme, lecz kierującej się innymi zasadami. Dlatego też to nie jest kolejna wersja gry, lecz inny typ gry. Nie ma poziomów, ale jest za to trudniejszy problem do rozwiązania 😄

Każdy chcący spróbować swoich sił w grze HackmeMove musi posiadać konto na forum UW-Team.org oraz ściągnąć plik hackmemove.html na swój komputer.

Zapraszam chętnych do spróbowania swoich sił: uw-team.org/hackmemove.html

Wynikami można się chwalić przesyłając adres strony z podsumowaniem, o unikalnym parametrze na stałe przypisanym do użytkownika.

Mój wynik to lekko ponad 3 godziny. uw-team.org/hm_12819_0e0d3ca2.html