Przejdź do treści

WarsawJS Meetup #30

Zgodnie z opisem w tym poście, dziś kolejny wpis, na temat spotkania warszawskich programistów JavaScript, czyli WarsawJS Meetup!

Tutaj znajdziesz link do profilu wydarzenia na Meetup, gdzie możesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat organizacji. Warto również zapoznać się komentarzami, w których uczestnicy spotkania często prowadzą interesujące dyskusje.

WarsawJS

Invitation

Kolejna zapowiedź nagrywana w domu na greenboxie. Zastosowałem się do uwagi którą dostałem po poprzedniej zapowiedzi, aby czasami zejść z kadru i pokazać jakąś przebitkę. Faktycznie, kiedy ciągle widoczna jest “gadająca głowa”, to film może okazać się nudny.

Jak Ci się podoba montaż? Jest akceptowalne, prawda? 😄


Talk #1: Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW [PL] Piotr Stapp

Piotr, jako prelegent dał mi niesamowitą zagwozdkę. Jako pierwsza osoba, która wyszła na scenę w ogóle się nie stresował. Absolutnie nic nie było po nim widać, że obserwuje go tyle ludzi w sali oraz że jest nagrywany a przekaz jest transmitowany na cały świat.

Odnośnie części merytorycznej, mogę powiedzieć, że prelekcja jest obowiązkowa dla wszystkich developerów sieciowych. Nieważne kim jesteś front-endowcem czy back-endowcem, powinieneś obejrzeć co czeka nas w przyszłości (w sumie to już co jest obecnie standardem) tj. HTTP/2. Technologia Server Pushy znacznie przyspiesza ładowanie strony, co nakłada się na odbiór prze użytkownika.

Talk #2: Firebase - store and sync data with NoSQL cloud database [PL] Robert Gurgul

Jedna z krótszych prelekcji jakie miały miejsce podczas WarsawJS Meetup. Robert w kilkanaście minut przedstawił swój projekt, który stworzył w połączeniu z bazą danych Firebase.

Ze swojej strony polecam wykorzystanie Firebase podczas hackathonów, albo innych tego typu imprez, gdzie mocno liczy się czas realizacji.

Talk #3: Retro JS talk: modern browser communications [EN] Robert Kawecki

Podczas prelekcji mogliśmy się dowiedzieć, że akronim PHP bierze się od słów PHP HyperText Preprocesor. Mamy tutaj do czynienia z rekursywnym skrótem. Wskazuje to jasno, że kiedy PHP oznaczało co innego. Wiecie co?

PHP - Personal Home Page

Podczas prelekcji mogliśmy dowiedzieć się o kolejnych etapach nawiązywania komunikacji między klientem a serwerem w świecie webowym.

Sponsorzy spotkania

Szukasz pracy? Napisz do następujących firm. One ciągle prowadzą rekrutację programistów, różnych języków programowania w różnym stopniu.

Podsumowanie

Jako organizator WarsawJS Meetup, serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie.

Jako bloger serdecznie dziękuję za przeczytanie tego wpisu.
Za 2 dni wracamy do regularnego pogłębiania naszej wiedzy merytorycznej.