Przejdź do treści
PWA
@piecioshka

Piotr Kowalski

Organizator WarsawJS Trener YouTuber

WarsawJS - Nowa organizacja w Warszawie :tada:


Z dniem 2014-06-15 rusza nowa organizacja pod nazwą WarsawJS

Razem z Krzysztofem Modrasem (@chrmod) oraz Marcinem Cimaszewskim (@mcimasz) podjęliśmy decyzję, że spróbujemy stworzyć organizację skupioną na języku JavaScript, której celem będzie dotarcie do programistów tego języka, głównie w stolicy naszego pięknego kraju - Warszawie.

WarsawJS

Pytania i odpowiedzi

O to lista pytań skierowanych do organizatorów:

1) Dlaczego powstało WarsawJS? Czemu uznaliście że takie spotkania są potrzebne?

JavaScript to język internetu. Dzięki niemu istnieją wszystkie nowoczesne strony i aplikacje www. W ostatnich latach obserwujemy niesamowity rozwój w tej branży. Sieć się zmienia, aplikacje są szybsze, bardziej funkcjonalne, ciekawsze. JavaScript jest motorem tych zmian. Na Warszawskiej scenie istnieje wiele firm i niezależnych specjalistów, którzy tworzą produkty oparte o tą technologie na najwyższym, światowych poziomie. JavaScript rozprzestrzenia się również poza granice przeglądarki internetowej. Jest obecny jest w smartfonach, tabletach, smart tv, a nawet grach! Dla nas to wspaniały temat do dyskusji. Właśnie dlatego powstało WarsawJS.

2) Kogo zapraszacie na Wasze spotkania - czy macie jakiś klucz doboru uczestników?

Spotkania są otwarte i darmowe. Zapraszam wszystkich profesjonalistów i entuzjastów którzy mogą do nas dotrzeć. Staramy się, by szeroki wybór tematów zachęcał osoby o różnych specjalizacjach. Tym samym nie mamy modelowego odbiorcy. Najważniejsza jest otwartość uczestników i chęć dzielenia się wiedzą.

3) Co jest celem spotkań?

Celem WarsawJS jest integracja środowiska programistów JavaScript. Przekłada się to na dzielenie się informacjami o nowościach, testach jakie prowadzimy czy wdrożeniach.

Social

Linki do profilu WarsawJS w sieciach społecznościowych: