Przejdź do treści
PWA
@piecioshka

Piotr Kowalski

Organizator WarsawJS Trener YouTuber

WarsawJS Meetup #13 — 1 urodziny 🎂


Na jubileuszowym spotkaniu spotkaliśmy się jak zwykle w tym samym miejscu - Państwomiasto. Spotkanie miało dla nas charakter uroczysty, przygotowywaliśmy się do niego bardziej niż zwykle. Kupiliśmy balony - aby podkreślić, że są to urodziny - pierwsze urodziny WarsawJS!

Dzięki 10Clouds mieliśmy do rozdania kilkanaście koszulek. Wpadliśmy na pomysł ponaklejać gdziekolwiek karteczki z literkami: C oraz K.
Literka C oznaczała czekoladę ufundowaną przez organizatorów WarsawJS, natomiast literka K oznaczała koszulkę. Jeśli ktoś odkleił od ściany, albo od krzesełka taką karteczkę, to mógł w odpowiednim czasie podejść po nagrodę :smile:

WarsawJS

Invitation

Ze względu na jubileuszowe spotkanie, chcieliśmy nagrać zapowiedź w miejscu bardzo ważnym dla naszego miasta. Syrenka jest dla warszawiaków symbolem. Dlatego przed tak ważnym spotkaniem, wybraliśmy tak ważny obiekt.

Talk #1: My 10 days with Phaser.js [PL] Piotr Kowalski

Moja kolejne wejście na scenę WarsawJS. Chciałem opowiedzieć o czymś niezwykłym, dlatego wpadłem na pewien pomysł. Wyznaczę sobie trudne zadanie i spróbuję jemu sprostać. Chciałem pierwotnie w 10 napisać pracę dyplomową. Niestety, takie zadanie wiąże się z poświęceniem dużej ilości godzin na wklepywaniu literek w klawiaturę. Postanowiłem, że na początku może będę siebie nagrywał, a jak starczy czasu to przepiszę - ubiorę w słowa.

Wymyśliłem, że stworzę grę w oparciu o anime Dragon Ball. Jest to moja ulubiona bajka z dzieciństwa, no i warto nadać grze jaką tematykę.

Od 1 września do 10 tworzyłem grę - 7balls.
Przez te 10 dni nagrywałem siebie jak tłumaczę ciekawe zagadnienia związane z grą. Całość będę umieszczał na swoim kanale w odstępach cotygodniowych.

Talk #2: Debugging JavaScript not only for beginners [EN] Piotr Zientara

Sponsorzy spotkania