Przejdź do treści

WarsawJS Meetup #28

Ostatnie spotkanie w Państwomiasto. Żal zmieniać miejsce, ale taki stan rzeczy był do przewidzenia. Liczba osób, które chcą brać udział w naszych spotkaniach zwiększa się z meetupu na meetup.

Podczas ostatniego spotkania w 2016 roku mieliśmy dwie prelekcje oraz mini workshop poprowadzony przez Kamila. Każdy mógł przyjść ze swoim komputerem i w ciągu 30 minut zakodować serwer w Node.js w oparciu o architekturę GraphQL.

WarsawJS

Invitation

Zapowiedź nagrywaliśmy podczas WarsawJS Workshop #1 , czyli nowej inicjatywie organizacji WarsawJS, która ma miejsce w Campus Warsaw.

Zapraszam do oglądania!

Talk #1: Rapid prototyping and easy testing in Ember with Ember CLI Mirage [EN] Krzysztof Białek

Krzysztof opowiadał o Mirage, czyli narzędziu do testowania aplikacji tworzonych w oparciu o Ember.js. Zapraszam wszystkich pasjonatów tego frameworka do obejrzenia tej anglojęzycznej prelekcji developera z Rebased.

Talk #2: Declarative UI. Relay is the way? [PL] Kamil Grabek

Kontynuacja tematu który został rozpoczęty podczas WarsawJS Meetup #27 i prelekcji pt. "GraphQL in a nutshell" tego samego speakera.

Kamil opowiadał o innym podejściu do budowania aplikacji webowych. Zapraszam wszystkich developerów, którzy tworzą architekturę dla nowego, dużego systemu webowego, aby obejrzeli tę prelekcję.

Podobnie jak miesiąc temu Kamil poprowadził mini-workshop budując pełnoprawny serwer GraphQL. Może w przyszłym roku będzie cały dzień z GraphQL-em? Zastanowimy się.

Sponsorzy spotkania

Podsumowanie

Bardzo dziękujemy PM za te ponad 2 lata udostępniania nam przestrzeni w sali konferencyjnej. Jako organizatorzy uważamy, że nie mogliśmy lepiej rozpocząć. Świetna lokalizacja w centrum miasta z super jedzeniem.

Będzie co wspominać. Dziękujemy ❤️